Gurbetçi vatandaş Hırvat kapısında isyan etti: “Getirdiğimiz ürünlerin maliyeti 100 Euro bize 2300 Euro ceza kestiler”

Foto:Artı33
Reklam

Türkiye’den yaşadığı Avrupa ülkesine dönen gurbetçi vatandaş Hırvat kapısında hayatının şokunu yaşadı. Gurbetçiye 2300 Euro ceza kestiler.

Arabasında toplamda 8 kilo et 10 kilo süt ürünü taşıdığını söyleyen gurbetçi, “Aracımızda toplamda 8 kilo et ürünleri 10 kilo süt ürünü var. Hırvat kapısına gelince bizi durdular ve ürünlere el koydular. Evraklarımızı aldılar bizi bırakmıyorlar burda rehin kaldık. Geceden beri bizi bekletiyorlar.”

“Yazıktır günahtır”

Kesilen cezanın çok fazla olduğunu söyleyen gurbetçi, “Et ve süt ürünü için 2 bin 300 Euro cezamı kesilir, bu insafsızlıktır. Avrupa’da bu ürünlerin maliyeti 100 Euro ama bizim ödediğimiz ceza 2 bin 300 Euro yazıktır günahtır” dedi.

Onclick Popunder

“Biz yandık siz yanmayın”

Cezalarını ödeyip çıkmayı beklediklerini söyleyen gurbetçi, Türkiye’den ürün götürecek gurbetçilere de “bu tarz ürünleri getirmeyin biz yandık siz yanmayın” diyerek uyarıda bulundu.

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

2 YORUMLAR

  1. Iyi olmuş. Akıllanmayana basacaksın ki böyle cezayı aklınız belki öyle başınıza gelir. Her sene aynı geri zekalılık. Internet te Youtube kanallarında üstüne basa basa yapmayın diyorlar cezası ağır diyorlar. Anlamayana anlatmasını bilirler.

  2. Her sene bu olayları görüyoruz, duyuyoruz, biliyoruz, ama yinede geçmeye çalışıyorlar cezayı hak etile bir daha gecirmez yada Yunanistan İtalya yaparlar onlara ceza vermektense.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz