THY’nin bugünki yurt dışı uçuşları iptal edildi

Reklam

Türk Hava Yolları’nın daha önce açıklanan ve bugün başlaması planlanan yurt dışı uçuşları ileri bir tarihe ertelendi. Yarın yapılacak İngiltere, Almanya ve Hollanda seferleri ise izin alınması halinde gerçekleştirilecek.

Yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle 28 Mart itibarı ile durdurulan yurt dışı uçuşların bugün başlaması planlanıyordu.

Türk Hava Yolları yetkililerinden edinilen bilgiye göre daha önce 10 Haziran’da başlatılması planlanan yurt dışı uçuşları ileri bir tarihe ertelendi. Yurt dışı uçuşların ileri bir tarihe ertelenmesi ile ilgili bilgiyi THY’nin kendi sayfasında da bulmak mümkün:

https://www.turkishairlines.com/tr-int/duyurular/coronavirus-salgini/iptal-seferler/

Türk Hava Yolları yarın İngiltere ve Hollanda’ya İstanbul Havalimanı’ndan, Almanya’ya ise Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan uçuş yapmayı planlıyor. Aldığımız bilgiye göre izinlerin alınamaması halinde uçuşlar ertelenecek.

Öte yandan, Almanya hükümetinin koronavirüs salgını nedeniyle uygulamaya koyduğu seyahat kısıtlamalarını AB dışındaki ülkeler için 31 Ağustos’a kadar uzatma kararı aldığı öne sürüldü. Tasarıya göre Almanya’da yaşayanların 31 Ağustos’a kadar sadece ülke içinde ve 15 Haziran’dan itibaren de 29 Avrupa ülkesine seyahat etmelerine yeşil ışık yakıldı.

Ulaştırma Bakanı Adil karaismailoğlu, daha önce yaptığı açıklamada, 10 Haziran itibarı ile 40 ülkeye uçak seferlerini başlatmayı planladıklarını açıklamıştı.

Bakan Karaismailoğlu’nun açıklamasına göre, 10 Haziran 2020 tarihi itibariyle, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Bahreyn, Bulgaristan, Katar ve Yunanistan’a uçuşların başlatılması planlanıyordu.

Son alınan bilgilere göre, ikili görüşmelerin sürdüğü ve izinlerin alınması halinde seferlerin başlayacağı belirtildi.

Haber.aero

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz