TOGG’a Fransalı gurbetçi engeli! TOGG Fransa’da satış yapamayacak

Reklam

Türkiye Otomobil Girişimi (TOGG), Fransa’da yaşayan gurbetçinin aynı ismi kullanarak aldığı marka tescili nedeniyle ismini Fransa’da tescillendiremiyor.

Türkiye’nin yerli elektrikli otomobili TOGG, ön siparişini geçtiğimiz günlerde tamamladı. Yollara çıkmak için gün sayan yerli araç, Fransa’da marka tescili için henüz adım atabilmiş değil. Geçtiğimiz yıl “togg.com” alan adını alamayan girişim, bu kez bir marka tescili davasıyla gündeme geldi. TOGG, bir Türk tarafından Fransa’da kurulan aynı adlı tekstil markası nedeniyle Fransa’da tescil sorunuyla karşı karşıya kalmış durumda.

2019 yılında tescillendi

Muhittin Şahin adlı bir girişimci tarafından kurulan TOGG markası, Fransa’da 3, 18 ve 25 numaralı ticari marka sınıfları üzerinden 2019 yılında tescillendi. 3’üncü madde tekstil ürünleri, 18’inci madde deri ürünleri ve 25’inci madde de çanta ve aksesuar üretimini kapsıyor.

Onclick Popunder

Tanıtımdan 3 gün sonra marka tescili için başvuru yaptı

Fransız kaynakların resmi arşivine bakıldığında, Muhittin Şahin’in TOGG markasını Fransa’da 30 Aralık 2019’da tescil ettiğini görülüyor. Yerli otomobil TOGG ise 27 Aralık 2019’da kamuoyuna tanıtıldı. Tanıtımdan 3 gün sonra marka tescili için başvuru yapan Şahin’in bunu bilerek mi yoksa tesadüfen mi yaptığı ise akıllarda soru işareti olarak kaldı.

toggstore.fr isimli alışveriş sitesi de var

TOGG’un alışveriş yapılabilen internet sitesinin alan adı “toggstore.fr” ise 18 Ekim 2022’de alınıyor. Bu bilgiler, who.is üzerinde herkese açık bir şekilde gösteriliyor.

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz