Türk annenin feryadı: Çocuklarımı geri verin

0
26

Alman Gençlik Dairesi’nin keyfi biçimde çocuklara el koymasının son kurbanı olan ve Wiesbaden’da yaşayan Dilek İ. feryat etti: Çocuklarımı bana geri verin

Almanya, iki Türk çocuğa daha keyfi olarak el koydu. Alman Gençlik Dairesi (Jugendamt) Mustafa (7) ve Eymen’i (1,5), onlara bakamadığı ve bakamayacağı gerekçesiyle anneleri Dilek İ.’nin (40) elinden aldı. Dilek İ., Türkiye dönüşünde uçaktan inip trene bindiği sırada hastalandı ve ambulansla hastaneye kaldırıldı.

Hukuki yollara başvurdu

Taburcu olmaya hazırlandığı sırada Alman polisinin, Gençlik Dairesi vasıtasıyla iki çocuğu annelerinin elinden aldığı bilgisi geldi. Hukuki yollara başvuran anne, “Günlerdir uyuyamıyorum. Büyük oğlumu bir kere gördüm. Vücudunda morluklar vardı. Çocuklarıma ne yapıyorlar bilmiyorum. Başka aileye verecekler diye çok korkuyorum” dedi.

Başkonsolosluk anneye sahip çıktı

Frankfurt Başkonsolosluğu anneye sahip çıktı. Konuyla ilgili yapılan açıklamada “Annenin düzenli bir geliri olmadığı bahanesiyle Gençlik Dairesi, çocukları elinden aldı. Bu gibi sorunlarla zaman zaman karşılaşabiliyoruz. Kendisini yönlendirdiğimiz avukatla birlikte biz de süreci yakından takip ediyoruz” denildi.(sabah)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here