Türk arkadaşıyla birlikte Türkiye’ye tatile giden Fransız, Müslüman oldu: “Müslüman olduktan sonra ağladım”

Reklam

Fransa’nın Metz şehrinde yaşamını sürdüren ve aslen Denizlili olan gurbetçi arkadaşlarıyla Türkiye’ye gelen Fransız Anthony Barthelemy, Müslüman oldu.

Fransa’nın Metz şehrinde yaşayan ve arkadaşlarıyla Denizli’ye tatile giden Anthony Barthelemy Müslüman olarak “Muhammed Mehdi” ismini aldı. Metz’de iş yeri olan 33 yaşındaki Barthelemy, Türk arkadaşlarıyla tatil için Denizli’ye geldi. Müslümanlığı daha önce araştıran ve İslam dinine geçmek isteyen Barthelemy, Pamukkale İlçe Müftülüğüne başvuru yaptı.

“İslam gerçekten çok güzel bir din”

İlçe müftülüğündeki ihtida merasiminde kelimeişehadet getirerek Müslüman olan Barthelemy, “Muhammed Mehdi” ismini aldı. Muhammed Mehdi, gazetecilere, Müslüman olmanın heyecanı ve mutluluğunu yaşadığını belirterek, “Şehadet getirdikten sonra içim huzurla doldu. Uzun zamandır Müslüman olmak istiyordum, bugün nasip oldu. İslam gerçekten çok güzel bir din. Müslümanlığa geçtikten sonra çok duygulandım ve ağladım.” ifadesini kullandı.

Onclick Popunder

“Ailece görüşüyoruz”

Denizlili gurbetçi Mustafa Yurdagül, “Anthony, Fransa’da komşumuz. Ben Denizliliyim 38 yıldır Fransa’da yaşıyorum. Hristiyan Anthony’le sürekli birlikteyiz. Ailece görüşüyoruz. Kendisi bizim camilerimize de geldi, İslam dinini çok araştırdı.

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz