Türk gencin Avrupa hayali başlamadan bitti! İnşaat firmasından alacağını isteyince dayak yedi

Reklam

Bir yıllık Schengen Vizesi’yle Türkiye’den Almanya’ya giden Sabri Kıyak, çalıştığı inşaat şirketinden 3 aylık maaşını alamadı üstüne birde dayak yiyerek hastanelik oldu.

Düzce’den bir yıllık Schengen Vizesi alıp Almanya’ya şoför olarak çalışmaya giden Sabri Kıyak (34), Ansbach’a bağlı Gorosshabersdorf’ta bir inşaat firmasında kamyon şoförü olarak işe başladı.

Haftalık 100- 200 harçlık verdiler

Haftada 40 ile 60 saat çalıştırılan Kıyak’a Alman patronu haftalık 100-200 euro harçlık verdi. Üç aylık birikmiş parasını isteyen Kıyak, önce kaldığı lojmandan kovuldu, ardından patronunun adamları tarafından hastanelik olana kadar dövüldü.

Onclick Popunder

“Hasta babamı bırakıp geldim”

Hastaneye giden Kıyak, sigortasız çalıştırıldığı için sağlık kartı olmayınca tedavi göremedi. Duruma isyan eden Kıyak, “Almanya gibi bir ülkede bunların başıma geleceğini tahmin edemezdim. Hasta babamı geride bırakıp para kazanayım diye Almanya’ya geldim. Üç ay boyunca haftada sadece 100 ila 200 Euro para verdiler. Paramı talep ettiğimde ‘Sen deneme işçisisin. Çalışma iznin de yok’ cevabını aldım” diye konuştu.

“Kapıma dayandılar”

Firmanın kendisiyle iş sözleşmesi imzaladığını, İş Ajansı’na verilmek üzere belge de doldurduğunu ifade eden Kıyak, “O belgeler İş Ajansı’na teslim edilmemiş. Kalmam için gösterilen lojmanın parasını da talep ettiler. Kabul etmeyip paramı almadan bir yere gitmeyeceğimi söyledim. İki kişi kapıma dayandı. Evi hemen boşaltmamı istediler. ‘Hayır’ cevabı verince camdan eve girip beni dövmeye başladılar” dedi.

Kafasında derin yaralar oluştu

Yediği dayak sonrası dişleri kırılan, dudağı patlayan, kafasında derin yaralar oluşan Kıyak, “Belim de incindi. Şayet adamın elindeki demir boruyla bana vurmasına engel olmasaydım daha kötü durumda olacaktım. Sesleri duyan arkadaşlarım polis çağırmış. Polis gelince dayaktan kurtuldum” dedi.

Kaynak: Sabah

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz