Türk sürücü Bulgar sınır kapısında 71 bin Euroluk altın yakalattı!

Reklam

Bulgaristan Kapitan Andreevo’nun gümrük memurları, Türkiye’den Romanya’ya giden bir otobüsün gizli bölmesinde taşınan kaçak altın ve gümüş takılara el koydu.

Gümrük yetkilileri, bir otobüste yaptığı incelemede yaklaşık 71 bin Euro değerinde altın ve gümüş takılara el koydu.
Türk ruhsatlı araç 31.07.2022 tarihinde Türkiye’den Romanya’ya gitmek üzere MP Kapitan Andreevo’ya sınır kapısında kontrol için durduruldu. Gümrük kontrol alanında hem şoför hem de yolcular beyan edilecek bir şeyleri olmadığını söyledi.

Yedek lastiğin üzerine gizli bölme yapmışlar

Otobüs, kapsamlı bir gümrük muayenesinden geçirildi. Aracı kontrol eden memurlar, yedek lastiğin üzerinde özel olarak yapılmış bir gizli bir bölme buldu. Gümrük görevlileri saklandıkları yerden sarı ve beyaz metalden yüzük, küpe, bilezik, madalyon, zincir ve kolye olmak üzere 23 paket mücevher çıkardılar. Bir uzman tarafından yapılan incelemede, paketlerin toplam değeri 71 bin Euro olan 1431,47 gram 14 ayar altın takı ve 1571 gram gümüş takı tespit edildi.

Onclick Popunder

Haskovo Bölge Savcılığı gözetiminde soruşturma başlatıldı. Kaçak altın ve gümüş takılara el konuldu. Türk vatandaşı olan 60 yaşındaki sürücü G.Y., kefaletle serbest kaldı ancak savcının izni olmadan ülkeyi terk etmesi yasaklandı.

-Reklam-Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz