Türk sürücü çay termosunda 50 bin Euroluk altın yakalattı!

Reklam

Bulgaristan Lesovo gümrük memurları tarafından bir durdurulan Türk sürücünün ceketini ceplerinde ve bardağının içinde yaklaşık 50 bin Euro değerinde altın bulundu.

Lesovo gümrük memurları tarafından yapılan incelemede Türk sürücünün kıyafetleri ve kişisel eşyaları arasında yaklaşık 50 bin Euro değerinde yaklaşık kaçak altın takılar bulundu.

Olay 20 Ekim’de Bulgaristan’ın Lesovo gümrüğünde meydana geldi. Saat 02.40 sıralarında,   Türk vatandaşı T.K. tarafından kullanılan kamyon, Türkiye’den Bulgaristan üzerinden İngiltere’ye gidiyordu. Araç, gümrük yetkilileri tarafından kapsamlı bir inceleme için kenara çekildi.

Onclick Popunder
Türk sürücü, çay termosunda 50 bin Euroluk altın yakalattı!

“Beyan edecek bir şeyim yok”

Kamyonun sürücü beyan edeceği herhangi bir şeyi olmadığını söyledi. Ancak araç yine de arandı. Kontroller sırasında sürücünün davranışları gümrük görevlilerini dikkatini çekti. Araçta herhangi bir şey bulamayan görevliler bu kez sürücünün üzerini aradı. Türk sürücünün ceketinin cebinde folyoya sarılmış altın takılar bulundu.

“Çay bardağına gizlemiş”

Bu kez tekrar detaylı arama yapan görevliler, sürücünün çay içtiği küçük termosun içinde de folyoya sarılmış beyan edilmemiş altın buldu. Kaçak altın takılara el konuldu. Yambol Bölge Savcılığı’nın talebi üzerine soruşturma başlatıldı.

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz