Türkiye girişinde gurbetçileri ne bekliyor? Tüm araçlara uygulanacak!

Reklam

Bu yıl salgın nedeniyle Türkiye sınır kapılarında hangi önlemleri aldı? Girişlerde Türkiye’ye gidecek gurbetçileri ne gibi işlemler bekliyor?

Türkiye  ile Bulgaristan arasındaki sınır kapıları Kapıkule, Hamzabeyli ve Dereköy tam kapasite çalışıyor. Kapıkule’de 11 giriş ve 11 çıkış peronu var. Hamzabeyli’de modernizasyon çalışmaları bitmiş. 4 giriş ve 4 çıkış peronu hizmet veriyor.

Hürriyet gazetesinden İbrahim Mestanlaroğlu’nun haberine göre salgın nedeniyle Kapıkule Sınır Kapısı’nda yeni uygulamalar geçerli. Hemen girişte araç dezenfektasyon sistemi ile aracınız 22,5 TL karşılığında dezenfekte ediliyor. Bu işlemAraç yıkama işlemi yapılmamaktadır. Araçlara dezenfeksiyon amaçlı sadece dezenfektan maddesi püskürtülmektedir. Ücreti sadece TL olarak ödeme yapılabiliyorsunuz.

-Reklam-
Korona salgını sonrası bu sene başlatılan yeni uygulamayla Türkiye’ye giriş yapan her araç dezenfekte ediliyor.

Herkese sağlık muayenesi

Ardından sizi sağlık görevlileri karşılıyor. Ateşiniz ölçülüyor, doktorlar sağlık durumunuzu kontrol ediyor. Ateşi yüksek olanlar veya şüpheli görülenler hemen müşahede altına alınıyor. Bu işlemler istisnasız herkese uygulanıyor. Görevli memurların hepsinde maske var.

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz