Türkiye ikinci kez sandık başında! Liderler oylarını kullandı

Reklam

Cumhurbaşkanı Seçimi sabah 08.00 itbarıyla sandıklar seçmenlerin oy kullanması için açılırken, siyasi liderler de kendi seçim bölgelerinde oylarını kullanıyor.

Cumhur İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Adayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İstanbul’da sandığa giderken, CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu Ankara’da oy kullandı.

İlk defa iki turlu bir seçime şahit oluyoruz

Üsküdar’da Saffet Çebi Ortaokulu’nda eşi Emine Erdoğan ile oyunu kullanan Erdoğan, daha sonra yaptığı açıklamada, “İlk defa iki turlu bir seçime şahit oluyoruz. birinci tur malum 14 Mayıs’ta gerçekleşmişti. İkinci turu da bugün gerçekleştirmiş oluyoruz. Sadece iki aday söz konusu. Ve bu iki adaya halkımız oylarını vereceği için de inanıyorum ki çok seri bir şekilde bugünkü oylama da bitecektir.

Onclick Popunder

“Ülkemiz milletimiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum”

Dünya tarihinde yüzde 90’a varan bir katılımla gerçekleşen bir ülke yoktu. Türkiye yüzde 90’a varan katılımla demokrasi mücadelesini verdi, bugün de bunu inanıyorum ki aynı şekilde gerçekleştirecektir. Ülkemiz milletimiz için hayırlara vesile olmasını Allah’tan diliyorum. Katılımın son ana kadar rehavete varmadan gerçekleşmesini özellikle vatandaşlarımdan rica ediyorum.”

“Sandığa sahip çıksınlar”

Ankara’da Arjantin İlkokulu’nda eşi Selvi Kılıçdaroğlu ile birlikte oyunu kullanan Kılıçdaroğlu yaptığı açıklamada, “Bu ülkeye gerçek anlamda özgürlüğün ve demokrasinin gelmesi için bütün vatandaşlarımızı oy kullanmaya davet ediyorum. Sandığa gitsinler oylarını kullansınlar sonra da sandığa sahip çıksınlar.

“Bu ülkeye bu seçimle huzur gelecek demokrasi gelecek”

Çünkü bu seçim çok zor koşullarda gerçekleşen bir seçimdi her türlü karalama iftira yapıldı. Ama ben halkın sağduyusuna güveniyorum. Bu ülkeye bu seçimle huzur gelecek demokrasi gelecek. İnsanlar huzur içinde bu sokaklarda caddelerde gezebilecek. Ve siyasetçileri de özgürce eleştirebilecekler. Sandığa gidip oy kullanan ve oyunun hakkını arayan bütün vatandaşlara buradan yürekten saygılarımı sunuyorum.”

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz