Türkiye’de çalışan 0-36 aylık çocuğu olan anneye 325 Euro destek!

Reklam

Türkiye’de Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), Ankara, İstanbul ve İzmir’de yaşayan ve 0-36 aylık çocuğu olan 3 bin 500 sigortalı anneye ve 3 bin 500 bakıcıya, Avrupa Birliği (AB) destekli proje kapsamında ayda 325 euro destek sağlayacak.

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), “Eğitimli Çocuk Bakıcılarının Teşviki Yoluyla Kayıtlı Kadın İstihdamının Desteklenmesi Projesi” kapsamında önemli bir adım atıyor. AB’nin finansman desteği sağladığı bu proje ile 0-36 ay arasında çocuğu olan ve istihdamdan uzaklaşma riski bulunan annelere ve bakıcılara destek verilmesi hedefleniyor.

7 BİN KADINA DESTEK
Ankara, İstanbul ve İzmir’de uygulanacak projeyle, toplamda 7 bin kadına destek sağlanacak. Bu kapsamda, 3 bin 500’ü anne ve 3 bin 500’ü bakıcı olmak üzere, çalışan kadınlara ayda 325 euro destek verilecek.

Onclick Popunder

BAŞVURU VE KOŞULLAR
Projeden yararlanma şartları ve başvuru süreci, SGK tarafından ilerleyen günlerde duyurulacak. SGK, katılım koşulları ve başvuru linki konusunda kamuoyunu zamanında bilgilendirecek.

Söz konusu proje; Ankara, İstanbul ve İzmir’de 12 ay boyunca uygulanacak. Çalışan annelere her ay 325 euro destek verilecek. Proje kapsamında sigortalı çocuk bakıcılığı da teşvik ediliyor, 3 bin 500’ü anne ve 3 bin 500’ü bakıcı olarak toplam 7 bin kadın bu projeden faydalanacak.

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz