Fransa’da çöp konteynerlerinin yanına çöp bırakanlara sert ceza geliyor!

Reklam

Fransa’da çöp konteynırlarının yanına çöp, karton eski ev eşyaların atanlara yönelik yaptırımlar sertleştiriliyor. Ağır cezalar gelecek.

Fransa’da çöp, karton ya da eski eşyalarını çöp konteynırlarının yanına bırakanlara ceza yolda. İlk uygulama Seine-Maritime bölgesinde başlıyor.

Aumale Belediye Başkanı Virginie Lucot-Avril, belediyenin çöp konteynerleri etrafındaki atılan çöplerden duyduğu rahatsızlığı bir kez daha dile getirdi ve vatandaşlara daha fazla medeni davranın çağrısında bulundu.

Onclick Popunder

Ceza geliyor

Virginie Lucot-Avril, Aumale (Seine-Maritime) belediye başkanı, belediyede kurulan konteynerlerin etrafına yapılan çok sayıda yasa dışı çöp atılmasına sert tepki gösteri.

2024 Mart ayı belediye meclisi toplantısında, başkan, konteynerlerin yanına çöp bırakan kişilerin cezalandırılması için belediye düzenlemesi yapıldığını duyurdu.

Konteynırların etrafının kameralarda donatıldığını söyleyen bakan, ev eşyaları üzerinde bulunan isimlerin de ek delil olabileceğini aktardı.

Belediye başkanı, “Yasa dışı çöp atma , ciddi bir sorun. Farklı konteynerlerin yanında her seferinde aynı manzara: bırakılmış kartonlar, dolu çöp torbaları, ancak konteynerler dolmamış durumda. Bu “ciddi bir sorun”.dedi.

YASAL UYARI: Bu haberin yayın hakkı www.arti33.com sayfasına aittir. Fransa hariç haberin linki kaynak gösterilerek paylaşılabilir.

Tüm gelişmelerden haberdar olmak için Artı33’ü Facebook @arti33com, Twitter @haberarti33 ve Instagram’da @haberarti33 takip edin…

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz