Türkiye’de, Fransalı gurbetçiye şiddet uygulayan sağlık çalışanı meslekten men edildi!

Reklam

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Tokat’ta Fransa’da yaşayan Türk hastaya şiddet uygulayan 2 yoğun bakım çalışanından birinin 3 yıl süreyle meslekten men edildiğini açıkladı.

Fransa’dan tatil için gelip Türkiye’de geçirdiği beyin kanaması nedeniyle hastaneye kaldırılan 62 yaşındaki M.A.’nın yoğun bakımda hemşireler tarafından uğradığı şiddet büyük tepki toplamıştı.

3 yıl süreyle meslekten men edildi

Sağlık Bakanı Koca, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Tokat’ta faaliyeti durdurulan özel hastanedeki olay sebebiyle yürütülen soruşturma sonucunda, yoğun bakım servisindeki bir hastaya karşı şiddet ve kötü muamele gösteren 2 yoğun bakım çalışanına verilen cezaların Sağlık Meslekleri Kurulu’nda bugün karara bağlandığını bildirdi.

Artık yoğun bakımda çalışamayacak

Bakan Koca, söz konusu çalışanlara yönelik verilen cezalar konusunda şunları kaydetti: Söz konusu 2 sağlık personelinden biri 3 yıl süreyle meslekten men edildi. Süre sonunda, bir sağlık kurumunda çalışabilmesi için, 18 aylık mesleki ve etik eğitimi alma mecburiyeti var ve tekrar bir yoğun bakımda çalışması söz konusu değildir. Sağlık Meslekleri Kurulunun kararına göre, diğer sağlık personeli 6 aylık mesleki eğitimden geçmek zorunda, artık yoğun bakımda çalışamaz.

-Reklam-Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz