Türkiye’den hüzünlü dönüş: 2 milyon 145 bin gurbetçi sınır kapılarından çıkış yaptı

Reklam

Yaz tatili ve yıllık izinleri için geçtiğimiz aylarda Türkiye’ye giden gurbetçiler şimdi dönüş yolunda. Trakya Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürlüğü, sınır kapılarından çıkış yapan gurbetçilerin sayısını paylaştı.

Yurdun sınır kapılarına akın eden ve eylül ayının sonuna kadar sürecek olan çıkışlar, yoğun bir şekilde devam ediyor. Trakya Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürlüğü de çıkış verilerini paylaştı.

En yoğunu Kapıkule

1 milyon 316 bin 845’i Edirne’den Bulgaristan’a açılan Kapıkule Sınır Kapısı olmak üzere, aynı ülkeye açılan Hamzabeyli ve Kırklareli’ndeki Dereköy ile Yunanistan’a açılan İpsala ve Pazarkule sınır kapılarından toplamda 2 milyon 145 bin gurbetçi ülkeden çıkış yaptı.

Onclick Popunder

2,5 milyon gurbetçi Türkiye’ye gitti

Gümrük yetkilileri 5 sınır kapısından 2,5 milyon gurbetçinin ülkeye giriş yaptığını belirtti. Tatilini geçirdiği Trabzon’dan Belçika’ya dönen Metin Uğur Bayraktar, dönüş yolculuğunun hüzünlendirdiğini söyleyerek, “Gelişte büyük bir mutluluk oluyor. Döndüğümüzde içimizi hüzün kaplıyor” dedi. Yaklaşık 40 gün kaldık ama bir önceki izin döneminden biraz daha pahalı maalesef. Gurbetçiler gelince biraz daha zamlanıyor bazı şeyler” dedi.

İçim çok buruk

Almanya’ya dönen Melek Kırca da, “Tatil çok güzel geçti. Havası, suyu her şeyi çok güzel ülkemizin ama mecburuz geri dönmeye. İçim çok buruk. Geldiğimizde toprağı öpesi geliyor insanın ama mecburuz, çocuklarımız orada, geri dönüyoruz.” dedi.

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz