Özgür Özel Fransa’da konuştu: “Türkiye’nin AB üyeliği için öncülük yapmaya hazırız”

Reklam

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özel, merkezi Fransa’nın Strazburg kentinde bulunan Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi (AKPM) konuşma yaptı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel, Fransa’nın Strazburg kentinde Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi İlkbahar Oturumu marjında düzenlenen Sosyalistler, Demokratlar ve Yeşiller Grup Toplantısı’nda konuştu.

“Sizlere hitap ediyor olmaktan büyük gurur duyuyorum”

Özel burada yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı: “75 yıl önce Avrupa Konseyi’nin üye ülkelerinin temsilcilerinin bir araya gelmesiyle oluşan Strazburg’daki Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi’nde ilk kez bulunuyor olmaktan, bugün sosyalistler, demokratlar ve yeşiller grubunda sizlere hitap ediyor olmaktan büyük gurur duyuyorum.

Onclick Popunder

“Biz Avrupa’nın bir parçasıyız”

Kosova’nın, Avrupa Konseyi üyeliğinin onaylanmasından memnuniyet duyduğunu kaydeden Özel, “Ülkemiz 1959’da çıktığı Avrupa Birliği yolculuğunun 65’inci yılında halen tam üye statüsü alamamıştır. Bu süreçte her iki tarafın eksik ve hataları nedeniyle ülkemizin tam üyelik hedefi gerçekleşememiştir. Türkiye’nin Avrupa Birliği üyeliği konusunda Avrupa Birliği’ndeki yoldaşlarımızın desteği önem taşımaktadır. AB tam üyeliği, parti olarak bizim de halkımızın da temel hedefidir. Bu, kurucumuzun bize gösterdiği rotadır. Biz Avrupa’nın bir parçasıyız. Türkiye’nin AB üyeliği için katkı sunmaya, diplomatik girişimlerde bulunmaya ve Avrupalı dostlarımızı ikna etme konusunda öncülük yapmaya hazırız.” diye konuştu.

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz