Türkiye’nin ciğerleri yanıyor! 8 ilde yangın çıktı

Reklam

Manavgat, Kayseri, Osmaniye, Mersin’den sonra bugün de Kilis, Marmaris, Bodrum, Didim, Milas ve Antalya’dan yangın haberleri ardı ardına geldi. Türkiye son 48 saattir orman yangınları ile mücadele ediyor. Yangınlarda 3 kişi hayatını kaybetti.

Antalya, Adana, Muğla, Kocaeli, Osmaniye, Kütahya… Türkiye’nin birçok yerinde başlayan orman yangınları yaşamı teslim aldı. Antalya’nın Manavgat ilçesinde dün başlayan ve saatlerdir devam eden yangın kontrol altına alındı. 3 kişinin hayatını kaybettiği yangında, büyük maddi hasar da söz konusu.

-Reklam-

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Manavgat Devlet Hastanesi yoğun bakım servisinde entübe durumundaki 10 hastanın tedbir amaçlı başka hastaneye nakledildiğini açıkladıü

Türkiye’de son 48 saat içerisinde turizm merkezleri başta olmak üzene 20’ye yakın noktada başlayan orman yangınlarının çıkış sebebi ise gizemini koruyor.

Bilim insanları iklim krizi vurgusu yapıyor.

SABOTAJ İHTİMALİ

Cumhurbaşkanlığı tarafından ise yangınların ortaya çıkış sebebi üzerine kapsamlı soruşturmaların başlatıldığı hatırlatıldı ve sabotaj ihtimali vurgusu yapıldı.

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz