Türkiye’nin otomobili TOGG Almanya yollarında görüldü

Reklam

Türkiye’nin otomobili Togg, Almanya’nın Frankfurt şehrinde trafikte seyir halinde ilerlerken görüntüler sosyal medyada paylaşıldı.

2018’de başlayan yerli otomobil çalışmalarında sona gelinmiş, Cumhuriyet’in ilanının 99. yılı da Togg’un seri üretileceği fabrika açılmıştı. Daha önce dünyanın birçok bölgesinde, zorlu hava koşullarında test edilen Togg, birkaç ay önce kamuflajlı bir şekilde yine Almanya’da görüntülenmişti.

Test ediliyor

Vatandaşlar yerli otomobili bu kez Almanya yollarında kamuflajsız olarak test edilirken gördü ve bunu kayda aldı. Binlerce gurbetçi Almanya’da yaşarken, yerli otomobili görenler bu anı kaçırmıyor. Son görüntüde de Togg’un seyir halinde ilerlediği sırada farklı bir sürücü tarafından kaydedildiği anlar sosyal medyada kısa sürede viral oldu.

Onclick Popunder

7 farklı rengi olacak

7 farklı renkte görücüye çıkacak. İlk olarak 6 farklı renkte görücüye çıkacak olan Togg için, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla seriye yeşil renk de eklendi. Öte yandan seri üretim için de 2023’ün Mart ayı işaret edilmişti.

 

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz