Türkiye’nin otomobili TOGG’un Avrupa’da satışları başlıyor

Reklam

Türkiye’nin otomobili TOGG’un Almanya’da 2025’te satışa sunulmaya başlanacağı açıklandı. Yılda 2 bin ila 3 bin arasında araç satışı planlanırken, 3 milyonun üzerinde Türk’ün yaşadığı Almanya’da kayda değer talep patlaması yaşanacağı tahmin edildi. TOGG’un Münih, Hamburg ve Berlin gibi büyük kentlerde kurulacak noktalarda 40 ila 65 bin euro arasında fiyata sunulması bekleniyor.

Alman Stern dergisinde (Frankfurter) yer alan haberde, Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu’nun (Togg) akıllı yaşam çözümleriyle sürekli internetin içinde olan, uzaktan güncellenebilen akıllı cihazı T10X’in “Türklerin prestij nesnesine” dönüştüğü belirtildi.

Derginin, “Togg Almanya’ya da geliyor: İşte Türk elektrikli aracının sürüşüne dair detaylar” başlığıyla verdiği haberde, T10X’in dijital ekosistemine vurgu yapıldı.

Onclick Popunder

Haberde, elektrikli otomobillerin ABD’nin batısında bir zamanlar yaşanan “Altına Hücum” dalgasına benzer bir ilgi çektiği ifade edilerek, “En eski oyuncu Tesla’nın formülü şöyle: Aracın önemli unsurlarına odaklan, geri kalanını satın al, bir fabrikayı inşa et ve yeterli şarj altyapısını sağla. Aslında, gereken sermayeye sahip herkes bunu yapabilir. Tedarikçiler deniz gibi üstelik yüksek verimli. Güçlü bir içten yanmalı motor yapmaya ise artık gerek yok. Böylece, kadim otomobil üreticilerinin teknoloji avantajı bir anda ortadan kalkıveriyor.” yorumuna yer verildi.

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz