Türkiye’ye giren gurbetçi ailenin mutluluğu kısa sürdü: Dinlenme tesisinde soydular!

Reklam

Almanya Herne’de ikamet eden gurbetçi Zonguldaklı Selami Aksu ve ailesi, senelik izinlerini geçirmek üzere Tükiye’ye doğru yola çıktılar.

Anavatana geldiklerinde karşılaştıkları talihsiz gasp olayını anlatan Aksu, Almanya’dan çıktıktan sonra Balkan ülkelerini gezerek Kapıkule’den ülkeye giriş yaptıklarını, TEM otoyolu üzerinde bulunan Dinlenme tesisinde dinlenmek üzere araçlarını park ettiğini söyledi.

Araçta uyurken camı kırarak çantayı çaldılar

Sıla Yolu Gurbet sosyal medya hesabındaki bilgilere göre araç içerisinde uyuya kalan Aksu şunları ekledi, ” Eşimle ben aracın içinde ön koltukta uyumuşuz. Saat 4 civarı eşim, birilerinin aracın etrafında dolandıklarını söyledi. Yaklaşık 15 dakika sonra aracın sol arka camını kırarak arka koltuktaki çantayı aldılar, peşlerinden koştum ancak yetişemedim.

Onclick Popunder

Tesis personelinden 155’i aramasını istedim ve gaspçıların peşinden araç ile gitmeye devam ettim. Yaklaşık 3,5 km sonra otobanda sol arka lastiğin patladığını gördüm. Saat 06:30’dan sonra jandarma ekipleri olay yerine geldiler dedi.

“Anavatanda böyle bir olaya şahit olduğu için derin üzüntü duyduk”

Ekiplerin yaptığı incelemeler neticesinde gasp olayını gerçekleştirilen kişiler tespit edildi. Balkan ülkelerini konforlu bir şekilde gezmelerinin ardından anavatanda böyle bir olaya şahit olduğu için derin üzüntü duyduğunu ifade eden Aksu, TEM otoyolu uzerinde denetim ve kontrollerin sıklaştırılmasını talep ettiğini ekledi.

-Reklam-Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz