Türkiye’yi terkedip Avrupa’ya yerleşen mühendis: Pişmanım, geçinemiyorum!

Reklam

Dört aydır Hollanda’da yaşayan ve yazılımcı olarak görev yapan Onur Gürel, Twitter hesabından yurt dışına göç etmenin negatif taraflarını ortaya koyan bir paylaşım yaptı.

Hollanda’da alım gücünün düştüğünü söyleyen Gürel, yaşadığı deneyimi ‘koca bir hayal kırıklığı’ olarak tanımladı. Yaşam standardının düştüğünü ifade eden Gürel’in bu sözleri, yurt dışına göçü özendirmeye çalışan kesimin tepkisine yol açtı. Gürel, takipçilerine “Burada maaşımın yarısı bana gelmeden gidiyor. Türkiye’de kredi kartımı okuturken umurumda olmayan rakamlar şu an sırtımda ciddi bir yük. Daha ne söyleyeyim.” sözleriyle cevap verdi.

“Yaşam standartlarım düştü”

Dört aydır Hollanda’da yaşayan ve yazılımcı olarak görev yapan Onur Gürel, sosyal medya hesabından yurt dışına göç etmenin negatif taraflarını ortaya koyan bir paylaşım yaptı. Hollanda’ya Kalite Güvence mühendisi olarak giden Onur Gürel, buradaki hayatının ummadığı gibi şekillendiğini ifade etti.

Onclick Popunder

 “Öğle yemeğini dışarıda yiyemiyorsunuz”

3 bin euro maaş alıyorum yarısı bana gelmeden kiraydı sağlık sigortasıydı bunlara gidiyor. Elime kalan bin 500 euro falan bunu 30 güne bölseniz bana günlük 50 euro kalıyor. 50 euro kazandığınız bir senaryoda gidip 20 euro’ya öğlen yemeğini dışarıda yiyemiyorsunuz.
Maaşım dışında benim Türkiye’de yemek kartım vardı.

Her gün dışarıda yemek yesem maaşıma girmeden sadece yemek kartım bitiyordu. Türkiye’deki beyaz yakalıyla buradaki beyaz yakalının dışarıdan yemek yiyebilmesi, hizmet alabilmesi arasındaki fiyat farkını somut bir şekilde anlattığıma inanıyorum.

-Reklam-Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz