Türkle evlenip Müslüman olmuştu! Altız annesi Roksana’nın mutluluğu

Reklam

2008 yılında dünyaya getirdiği altız çocuklarıyla Almanya’nın ilgi odağı haline gelen Roksana Temiz, “Başörtüsünü takınca mutluluktan kendimi kuş gibi hissettim” dedi

Berlin’de yaşayan Roksana Temiz (37) bir Hıristiyan olarak yetiştiğini, eşi Hikmet ile tanıştıktan sonra Müslüman olduğunu anlattı. İslam’ı kabul etme sürecini anlatan Roksana Temiz, “Küçükken ailemle Polonya’dan Almanya geldim. Berlin’de bir pizzacıda çalışırken Hikmet ile tanışarak evlendim” dedi. Temiz’in altızlar Adem, Zeynep, Rana, Ahmed, Esma ve Zehra ile birlikte 8 çocuğu var.

“ÇOK SORU SORDUM”
Müslüman olduktan sonra Şeyma adını kullanmaya başlayan Roksana Temiz, çocuklarını büyütürken yaşadığı zorlukları, uğradığı ayrımcılığı ve geleceğe ilişkin düşüncelerini anlattı. Temiz, “Evlendikten sonra sorularım oldu. Görümcemle konuşuyordum. ‘Niçin başörtüsü takıyorsunuz, niye namaz kılıyorsunuz’ diye. O da cevaplar veriyordu. Bu konularda çok kitap okuyordum o dönemde” dedi.

-Reklam-

“İÇİM ÇOK DEĞİŞTİ”
Her soruya mantıklı cevaplar aldığını belirten Temiz, “Evlendikten sonra 5 ay çok okudum, çok sorular soruyordum. Çok değişik bir rüyam vardı. Çok etkiledi beni. O dönemde inanç büyüdü. O kadar büyüdü ki içim değişmişti. Ama ‘dışarda hala eski Roksana dolaşıyor’ diyordum. O yüzden başörtüsü takmak istedim” dedi. Temiz, “Birden taktım ve mutluluktan kendimi kuş gibi hissettim” diye konuştu.

ÖNYARGI VAR
Çocukların altız olmasından dolayı doktorların aldırma teklifini reddettiğini anlatan Temiz, bugün altızların her birinin ayrı bir insan, ayrı bir karaktere ve görünüme sahip olduğunu kaydetti. Temiz, çocuklar dünyaya geldikten sonra zorlandıklarını anlatırken, ayrımcılıkla da karşılaştığını belirtti. Temiz, “Öyle bir toplumda yaşıyoruz ki sadece yabancı düşmanlığıyla uğraşmıyoruz, büyük aileler için de kolay değil. Çok çocuklulara karşı ön yargı var” dedi.

Kaynak: Sabah

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz