Uçağın internetini kullanmasının bedeli tam 5 bin 463 Euro oldu!

Reklam

Brüksel’den Dubai’ye giden uçakta yolculuk yapan adamın başına gelenler şoke etti. Yolculuğu süresince uçaktaki interneti kullandı; ancak gelen faturayla şaşkına döndü: 5 bin 463 euro. Peki bu gerçekten mümkün mü?

Uçakta internete bağlanmak artık lüks bir durum değil ancak bu uçak yolcusunun başına gelenler oldukça şaşırtıcı.Brüksel’den Dubai’ye giden yolculuğu süresince internetini açık bıraktı. Ay sonunda faturasını gördüğünde şoke oldu.

Özellikle uzun uçuşlarda bazı havayolu şirketleri, yolcularına bu imkanı tanıyor ve yolcular yolculukları süresince internete girebiliyor. Sadece uçağın kalkışı ve inişi sırasında internete bağlanmak söz konusu olmuyor. Diğer yandan Brüksel’den Dubai’ye giden bir uçak yolcusu, yolculuğu süresince uçaktaki interneti kullandı; ancak gelen faturayla şaşkına döndü: 5 bin 463 euro. Peki bu gerçekten mümkün mü?

Telefon operatörünün uçuşta internet hizmeti olmadığı, bu nedenle yolcunun uçak şirketince yüksek fiyatlı uydudan internet bağlantısına aktarıldığı kaydedildi. Telefon operatörü yetkilisi, normal durumlarda internet kullanımının 60 avroyu geçtiğinde uyarı mesajı gönderildiğini ve kullanımın otomatik olarak bloke edildiğini ancak söz konusu kişinin telefonundan bu seçeneği kaldırdığını bildirdi.

Fatura karşısında “şaşkınlığa” uğradığını belirten kullanıcı ise kendisine uyarı mesajının uçuş sonlandığında geldiğini iddia etti.

Sabah

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz