UNICEF: Fransa’da her 5 günde 1 çocuk annesi veya babası tarafından öldürülüyor!

Reklam

Uluslararası Çocuk Hakları Günü vesilesiyle Unicef, Fransa’da yaptığı araştırmada ​ beş çocuktan birinin ebeveyni tarafından öldürüldüğünü açıkladı.

UNICEF Fransa, 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü dolayısıyla çocuk haklarına ilişkin rapor hazırladı.

Raporda, Fransa’da her yıl 160 bin çocuğun cinsel tacize maruz kaldığı belirtilerek, her 5 günde bir çocuğun ebeveynlerinden biri tarafından öldürüldüğü, 10 çocuktan birinin psikolojik şiddete uğradığı ifade edildi. Ayrıca Fransızların yüzde 22’sinin çocukluklarında cinsel ve fiziki şiddete maruz kaldığı belirtildi.

Onclick Popunder

Her yıl 160 bin çocuk cinsel tacize maruz kalıyor

Yayınlanan rapor, Fransa’daki beş çocuktan birinin yoksulluk sınırının altında yaşadığını ortaya koyuyor. 42 binden fazla çocuk acil barınma yerlerinde, derme çatma barınaklarda veya sokaklarda yaşıyor. Unicef ​​Fransa Başkanı Adeline Hazan’a göre  bu “endişe verici” bir durum.

Randevu almak bir buçuk yıl sürebiliyor

Adeline Hazan, JDD ile yaptığı röportajda çocukların ruh sağlığına erişiminin zorluklarını da dile getiriyor. “Bir mediko-psikoloji merkezinde randevu almak için altı aydan bir buçuk yıla kadar beklemeniz gerekiyor” diye yakınıyor, ancak “sonuçlar bazen dramatik oluyor ve çocukların veya ergenlerin hastaneye kaldırılmasına yol açıyor” dedi.

 

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz