Valilik bütün kurumlara resmi yazı gönderdi: Gurbetçilere gereken kolaylığı sağlayın

0
419
Reklam

Karaman’da Karaman Valiliği tarafından bütün resmi kurumlara yazı gönderilerek gurbetçi vatandaşlara gereken kolaylığın tanınması talimatı verildi.

Karaman Valisi Fahri Meral imzalı yazıda kısıtlı süre için memleketlerine gelen gurbetçilerin resmi işlerinde gereken kolaylığın sağlanarak kısa süre içinde çözüme kavuşturulması istendi.

En üst yetkiliyle bile görüşebilirler

Yurtdışından gelen Karamanlı ailelere yönelik mahalli idareler ile işbirliği halinde sosyal, kültürel içerikli proje ve faaliyetlerin düzenleneceğini belirten Vali Meral, gurbetçi vatandaşlarımızın kaldıkları sürenin kısıtlı olduğu göz önünde bulundurularak kamu kurum ve kuruluşlarında gerçekleştirecekleri iş ve işlemlerde mevzuat çerçevesinde gerekli kolaylığın sağlanacağını, devletin her kurumuna kolaylıkla ulaşabileceklerini, ziyaret ve taleplerini en üst yetkiliyle bile görüşerek iletebileceklerini ifade etti.

-Reklam-

Çiçeklerle karşılamıştı

Karaman Valisi Fahri Meral, İl Emniyet Müdürü Fikret Bayraktar ile kente gelen gurbetçi vatandaşları çiçek ile karşılamış ve kendilerine yönelik etkinliklerin yapılacağını belirtmişti. 17 Temmuz’da bölge trafik önünde Karamanlı gurbetçilerle bir süre sohbet ederek sorun ve taleplerini dinleyen Vali Meral, yurtdışında yaşayan çok sayıda Karamanlı gurbetçinin bulunduğunu ve tatillerini geçirmek amacıyla her yıl yaz aylarında memleketlerine geldiklerini, tatil süresince talep ve ihtiyaçlarının giderilmesi konusunda her türlü yardıma hazır olduklarını söyledi.

İmaret

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz