Yolcu uçağı denize düştü! Kurtulan olmadı

Reklam

Endonezya’da Sriwijaya Havayolları’na ait yolcu uçağı, başkent Cakarta’dan kalkış yaptıktan sonra kayboldu. Uçağa ait olduğu düşünülen parçalar balıkçılar tarafından denizde bulundu. Yerel basın uçakta 56’sı yolcu, 6’sı mürettebat olmak üzere 62 kişinin bulunduğunu duyurdu

Endonezya’nın başkenti Cakarta’da bugün kayıp yolcu uçağı paniği yaşanıyor. Sriwijaya Havayolları’na ait uçak, kalkıştan kısa bir süre sonra radardan kayboldu.

Reuters’ın son dakika olarak duyurduğu habere göre uçağın Boeing B737-500 tipi olduğu belirtiliyor. İlk edinilen bilgiye göre uçakta 56’sı yolcu, ikisi pilot ve dördü kabin ekibi olmak üzere toplam 62 kişi bulunuyordu. Yolculardan üçünün bebek, yedisinin ise çocuk olduğu öğrenildi.

Onclick Popunder

ENKAZA AİT PARÇALAR BULUNDU

Endonezya Ulusal Arama Kurtarma Ajansı (SAR) yetkilileri, uçakla ilgili kritik bir açıklama yaptı. SAR, uçağa ait olduğu düşünülen parçaların balıkçılar tarafından denizde bulunduğunu duyurdu.

Yerel televizyon kanalları şüpheli enkaza ait görüntüleri paylaşmaya başladı. Henüz resmi bir açıklama gelmese de, uçağın denize çakıldığı ihtimali üzerinde duruluyor.

BİR DAKİKADA 10 BİN FEET ALÇALDI

Uçağın başkentten kalktıktan sonra 90 dakikalık bir yolculuğun ardından Pontianak şehrine gitmesi bekleniyordu. Uçuş takip verilerini yayınlayan Flightradar24, söz konusu uçağın kalkıştan dört dakika sonra, yaklaşık bir dakika içinde 10 bin feet alçaldığını öne sürdü.

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz