Yozgatlı gurbetçi 51 yıl sonra anne babasına kavuştu

0
85

Anne ve babasının ayrılmasının ardından halası tarafından, bir yaşındayken Almanya’ya götürülen Huke, özlemini çektiği annesi Güllü Çiftçi ile 51 yıl sonra kucaklaştı

İstanbul’da yaşayan anne ve babasının ayrılmasının ardından halası tarafından henüz bir yasındayken Almanya’ya götürülen Fazilet Huke, özlemini çektiği annesine kavuşabilmek için uzun yıllar mücadele verdi.

Bütün çabalarına rağmen yıllarca annesine ulaşamayan 52 yaşındaki Huke, Nüfus ve Vatandaşlık Genel Müdürlüğünün altüst soy bilgilerini erişime açmasından sonra, annesinin Yozgat’ın Sarıkaya ilçesine bağlı Alembey köyünde yaşadığını öğrendi.

Yerleştiği Yozgat’ta ikinci evliliğini yapan ve Salih Çiftçi ile hayatını birleştiren annesiyle bir süre telefonla görüşen Huke, Yozgat’a giderek annesiyle buluştu. Huke, “Sonunda anneme kavuştum. Ben de bir anneyim, 3 çocuğum, 3 torunum var” dedi. 78 yaşındaki Güllü Çiftçi de, bir yaşındayken ayrıldığı kızını çok aradığını anlattı. Güllü Çiftçi, “Televizyon programlarına bile çıktım. Şimdi o beni buldu. Benim tek çocuğum. Çok mutluyum, kızıma kavuştum” diye konuştu.

Sabah

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here