“40 yılın en iyi kalpli insanı” seçilen gurbetçi, depremzedeler için 30 yıllık koleksiyonunu sattı

Reklam

Hollanda’da ’40 yılın en iyi kalpli insanı’ seçilen, gurbetçi Bülent Türker, depremi öğrenince yardım faaliyetlerine destek olmak için 30 yıllık koleksiyonunu sattı.

Hollanda kraliçesi koningin beatrix tarafından madalya verilmiş tek türk olan ve halk oylamasıyla ülkenin ’40 yılın en iyi kalpli insanı’ seçilen bülent türker, futbolculardan aldığı imzalı formaları satarak deprem bölgelerindeki sokak hayvanlarını besliyor.

’40 yılın en iyi kalpli insanı’

Sosyal medyayı kullanarak çevresinden yardım toplayan Türker, 30 yıl boyunca Hollanda’da futbol müsabakaları sonrası aldığı imzalı formaları da satmaya karar verdi. Açık artırma usulü ile formaları satan Türker, geliriyle sokak hayvanlarına mama ve konserve aldı. Deprem bölgesine gelen Türker, kendi imkanlarıyla il il gezerek sokak hayvanlarını besliyor.

Onclick Popunder

İl il gezerek sokak hayvanlarını besliyor

Depremi duyunca çok üzüldüklerini ve seferber olduklarını belirten Bülent Türker, tek başına bölgeye gelerek yardıma başladığını söyledi. Çocuklar için kıyafet aldıklarını ve dağıttıklarını da dile getiren Türker, Hollanda’da 30 yıldan bu yana topladığı 100’den fazla imzalı formayı açık artırma usulüyle sosyal medya hesabı üzerinden sattığını söyledi.

100’den fazla imzalı formayı sattı

Geliriyle sokak hayvanları için mama ve konserve aldığını belirten Türker, “Hollanda’da hem arkadaşlarımız hem de koleksiyonumda bulunan futbolcuların imzalı formalarını satarak bir bütçe oluşturdum. Sokak hayvanları için her gittiğimiz şehirde mama ve konserveler aldık, onları bırakıyoruz. Bu süreçten sokak canlıları da çok etkilendi. Hollanda’da 30 yıldan bu yana 100’ün üzerinde imzalı forma koleksiyonum var.

 

 

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz