Fransa büyük grevine hazırlanıyor! Sendikacılar: “7 Mart’ta Fransa’yı durma noktasına getireceğiz”

Reklam

Fransa Hükümet Sözcüsü Olivier Veran, ülkedeki emeklilik yaşının kademeli olarak 62’den 64’e çıkarılmasını öngören düzenlemeye karşı sekiz büyük sendikanın aldığı genel grev kararı hakkında açıklamada bulundu.

Hükümet Sözcüsü Olivier Veran, 7 Mart’ta genel grev yapma kararının Fransa için ‘en kötü senaryo olacağını’ söyledi. Fransa’nın BFMTV kanalına konuşan Veran, aylık enflasyonun mart ayı için yüzde 10 olarak açıklanmasını öngördüklerini kaydederek “Ülkeyi felce uğratmanın zamanı değil” dedi.

“Ülkeyi felce uğratmanın zamanı değil”

Veran, hükümetin bu süreçte ‘kitlesel grevleri engellemek için gerekli müzakereleri yürüttüğünü’ belirtti. Veran, “Bu kapsamda bizden istenilen değişiklikleri yaptık; ancak, sendikalar ayak diredi” dedi.

Onclick Popunder

“Sendikalar ayak diredi”

Fransa’da başta Genel İş Sendikası (CGT) olmak üzere en büyük sekiz sendika, emeklilik düzenlemesine tepki göstermek için 7 Mart’ta bütün sektörleri kapsayan genel grev kararı almıştı. France 24’ün aktardığına göre, 11 Şubat’ta ülke çapında gösteri yürüyüşleri düzenleyen sendikalar, ortak bir açıklama yaparak, ‘7 Mart’ta Fransa’yı durma noktasına getirecek bir genel grev kararı alacaklarını’ duyurmuştu.

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz