AB’den 60 bin gence ücretsiz tren seyahati!

Reklam

Avrupa Birliği pandemi dönemimde yaşanan kısıtlama ve sokağa çıkma yasaklarının, gençler üzerinde yarattığı olumsuz etkiyi gidermek için gelecek yıl, 18 yaşını doldurmuş 60 bin Avrupalı gence, ücretsiz tren yolculuğu hediye edecek.

Avrupa’daki kent ve kasabaları tanıması ve ufkunu genişletmesini sağlamayı hedefleyen proje kapsamında, 30 güne kadar ücretsiz tren yolculuğu yapılabilecek.

“DiscoverEU” (Avrupa’yı keşfet) adlı proje için başvurular, 12 Ekim Salı günü saat 12:00’den itibaren AB’nin resmi internet sitesi üzerinden başladı. Başvurular, 26 Ekim günü saat 12:00’de sona erecek.

-Reklam-

Etkinliğe, AB vatandaşı olan ve 1 Temmuz 2001 ile 1 Ocak 2004 tarihleri arasında doğan gençler başvurabilecek. İngiltere vatandaşı gençlerin de DiscoverEU projesinden yararlanmasına izin verilecek.

30 gün boyunca ücretsiz tren yolculuğu yapabilecek

Başvurusu kabul edilen gençler, 30 Mart 2022’den itibaren Avrupa içinde en az 1, en fazla 30 gün boyunca ücretsiz tren yolculuğu yapabilecek. Gençler, gezilere bireysel ya da isterlerse en fazla 4 kişilik grup halinde başvuru yapabilecek.

AB Komisyonu Başkan Yardımcısı Margaritis Schinas, pandemi dönemimde yaşanan sokağa çıkma yasaklarının, gençler üzerinde yarattığı olumsuzluğa işaret ederek, bu sebeple 2022’de daha fazla gence ücretsiz seyahat olanağı sağlayacaklarını söyledi.

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz