Almanya yaptı sıra Fransa’da! Ülkenin tamamı için tek bilet: 49 Euro!

Reklam

Federal hükümetin Almanya genelinde toplu taşımada geçerli olacak 49 Euro’luk bilet düzenlemesi, Federal Meclis’te kabul edildi. Hükümet ve eyaletler uygulama için ayrı ayrı 1.5 milyar Euro kaynak sağlayacak.

SPD, Yeşiller ve FDP arasındaki koalisyon hükümetinin milletvekilleri tasarı lehinde oy kullanırken, Sol Parti çekimser kaldı, Birlik Partileri (CDU/CSU) ve AfD ise karşı oy kullandı.

Tasarının şimdi mart sonunda yapılacak bir sonraki oturumda Eyaletler Meclisi’nde onaylanması gerekiyor. Deutschlandticket (Almanya Bileti) adı verilen 49 Euro değerindeki biletler 3 Nisan’dan itibaren satılmaya başlanacak, 1 Mayıs’tan itibaren geçerli olacak.

Onclick Popunder

Ancak Alman Şehirler ve Kasabalar Birliği’nden Helmut Dedy, 2024 yılına kadar biletin geleceğinin şimdiden sorgulanmaya başlandığı uyarısında bulunurken, “Siyasi olarak belirlenen bu fiyat, eğer öyle olmasını istiyorsanız akıllıca. Ancak bunun finanse edilmesi gerekiyor.

Federal hükümet ve aynı zamanda eyaletler, bunun bir fiyaskoyla sonuçlanmaması için 2023’ten sonra da somut finansman taahhütlerinde bulunmalı” dedi.

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz