Almanya’da bir kadın, Kur’an Kursuna giden çocukları ölümle tehdit etti: “Camiyi yakarım”

Reklam

Almanya’da artış eğilimindeki ırkçılık, gün geçtikçe daha tehlikeli olmaya başlıyor. Flensburg kentinde ırkçı bir kadın, DİTİB Fatih Camisi’nin hafta sonu düzenlediği Kur’an-ı Kerim kursuna giden çocukları hedef aldı.

Camiye komşu olan kadın, kurs sonrası oyun oynamak için bahçeye çıkan 10 ila 12 yaşındaki kız çocuklarını ölümle tehdit etti. Çocuklara ırkçı ifadeler yağdıran kadın, camiyi de yakacağını söyledi. Cami derneği başkanı Erkan Özhızalan, “Cumartesi günü çocuklar kurs sonrası bahçeye oyun oynamak için çıktı.

Çocukların sesinden rahatsız olan ve caminin hemen yanında oturan bir kadın, balkona çıkarak çocuklara ırkçı söylemlerde bulunup ölümle tehdit etti. Camiyi yakacağını söyleyen kadın, tehditlerini çocuklar korkudan cami içerisine kaçana kadar sürdürdü” diye konuştu.

Onclick Popunder

“Çocuklar korkudan bir daha bahçeye çıkamadı”

Çocukların durumu hemen hocalarına anlattığını belirten Özhızalan, “Çocuklar korkudan bir daha bahçeye çıkamadı. Cemaatimiz olay karşısında büyük şok yaşadı. Durumu polise aktardık. Polis çocukların ifadesini aldı. Soruşturma başlatıldı. Aynı kadın daha önce de kermeslerimize gelip ırkçı söylemler ve hakaretlerde bulunmuştu. Bu kez çok ileri gitti. İnşallah gereken yapılır” dedi.

Kaynak: Sabah

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz