Almanya’da Türklere ait nargile kafeye taramalı silahlarla saldırı! Çok sayıda Türk yaşamını yitirdi

Reklam

Almanya’nın Hessen Eyaleti’ne bağlı ve Frankfurt kenti yakınlarındaki Hanau kasabasında, 2 ayrı nargile kafeye silahlı saldırı düzenlendi. Gece saatlerinde yapılan saldırıda 11 kişi hayatını kaybetti, 5 kişi de yaralandı. Hayatını kaybedenler arasında Türk olduğu iddia ediliyor.

Almanya’da Güney Hessen Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, saldırı Heumarkt ve Kurt Schumacher caddeleri üzerindeki iki ayrı kafede gerçekleşti. Saldırıda 11 kişi hayatını kaybetti. Ölenlerin arasında da Türkler de var. Alman Polisi: Alman vatandaşı olan bir saldırgan yapılan baskında ölü olarak ele geçirildi.

Polis halktan yardım istedi.

Polis, yerel saatle 22.00 sularında gerçekleşen saldırılarla ilgili arka planın henüz bilinmediğini kaydetti. Bu arada, 2 kişi olduğu belirtilen saldırganların yakalanmasına çalışıldığı belirtilerek, olayın görgü tanıklarının polisin 06181 100-123 numaralı telefonunu arayarak bilgi vermeleri de istendi.

Olayla ilgili bilgiler

“Frankfurt yakınlarında bu olay meydana geldi. Eşine az rastlanır bir vahşilikle; önce nargile bara iki kişi gidiyor ve üç kişiyi burada öldürüyor.

Daha sonra bir spor bara orada da 5 kişiyi arka arkaya öldürüyorlar. Daha sonra üçüncü bir yeri basıyorlar ancak ölü yok. Burada basılan mekanlar Türklere ait; nargile kafe Konyalı bir vatandaşımıza ait. Ölen 11 kişiden de 5’inin Türk kökenli olduğu belirtiliyor.

Büyük bir ihtimalle kafe sahipleriyle bir husumet olduğu söyleniyor. Nargile kafe sahibinin oğlunun doğum gününe katılmak için mekandan ayrıldığı ve bu şekilde saldırıdan kurtulduğu bildiriliyor.”

“Polisin açıklamasına göre sekiz ölü var ve çok sayıda yaralı var. Polis saldırıyla ilgili arka planın henüz bilinmediğini söyledi.

Saldırının gerçekleştiği yerlerin arasındaki mesafe 2 – 3 kilometre, arabayla 5-10 dakika ulaşılabilecek kısa bir mesafe. Saldırganlara iki kişi denmişti ama daha fazla olabilir diye bilgi paylaşılıyor.

Sabah

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz