Avrupa’da kısıtlama isyanı! Araçlar ateşe verildi, polis halka ateş açtı

Reklam

Koronavirüse karşı tedbir alınmasına karşı kısıtlama planları üzerine Hollanda’da sokağa dökülen halk, polisle çatıştı. Rotterdam kentinde koronavirüs aşısı olmayanlara karşı tedbir getirilmesi planlamalarının ardından sokağa çıkanlar, aralarınd apolis araçların da olduğu arabaları ateşe verdi. Polisin açtığı ateş sonrasına ise yararlananların olduğu açıklandı.  

Hollanda’da koronavirüs aşısı olmayanlara karşı tedbir getirilmesi planlamalarının ardından sokağa çıkanlar, araçları ateşe verdi.

Protestocuları bastırmakta güçlük çeken polis ekipleri, halka uyarı ateşi açtı. Yaşanan arbedede polisin silahından çıkan kurşunla yaralanan onlarca kişi olduğu belirtiliyor.  Hollanda Devlet Televizyonu NOS, polisin silahla 2 kişiyi yaraladığını duyurdu.

Onclick Popunder

Hollanda liman kentinin merkezinde isyancı kalabalıklar arabaları ateşe verdi ve polise taş attı ve polis buna ateş ve tazyikli suyla karşılık verdi.

Konuya ilişkin açıklama yapan polis sözcüsü Patricia Wessels, “Biz uyarı ateşi açtık ve durum hayati tehlike arz ettiği için doğrudan ateş edildi.” dedi.

Hollanda medyasındaki fotoğraflar, en az iki polis arabasının alev aldığını ve bir diğerinin ön camdan bir bisikletin çarptığını gösterdi.

 

Yetkililer şehrin ana tren istasyonunu kapattıklarını söylerken, “Şimdiye kadar onlarca tutuklama yapıldı, daha fazla tutuklamanın devam etmesi bekleniyor. Polis tarafından yapılan açıklamada, polis tarafında da dahil olmak üzere yaklaşık yedi kişi yaralandı.” açıklaması yapıldı.

-Reklam-Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz