Avrupa’da Kriz: İnşaat İşçileri Greve Çıktı

Reklam

Avrupa genelinde artan inşaat maliyetleri nedeniyle inşaat sektörünün 2024 yılında faaliyetlerini azaltması beklenirken Almanya’da maaşlarına zam isteyen binlerce işçi greve gitti.

2024 yılında inşaat sektörü, yükselen enerji fiyatları ve malzeme fiyatlarındaki artış gibi zorluklarla karşı karşıya kalmıştı. İstihdam şirketi Hays’ın yaptığı çalışmaya göre, inşaat sektörünün gelecek dönemde yeni işçi bulmayı sürdürebilmesi için maaşların artırılması zorunda kalınacağına dikkat çekti.

400 Euro zam talep ediyorlar

Almanya’da 17 yıl sonra inşaat işçileri greve başladı. Sendikanın çağrısıyla ülke çapında uyarı grevine giden inşaat işçileri, maaşlarında yüzde 4 oranında artışın yanı sıra 400 euro da zam talep ediyor.

Onclick Popunder

930 bin inşaat işçisini kapsayan talebin karşılanmaması üzerine dün ülkenin farklı kentlerinde işçiler sokağa inip greve katıldı.

YASAL UYARI: Bu haberin yayın hakkı www.arti33.com sayfasına aittir. Fransa hariç haberin linki kaynak gösterilerek paylaşılabilir.

Tüm gelişmelerden haberdar olmak için Artı33’ü Facebook @arti33com, Twitter @haberarti33 ve Instagram’da @haberarti33 takip edin…

 

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz