Fransa’da ölümcül trafik kazalarının yüzde 84’ünden erkekler sorumlu!

Reklam

Fransa’da ölümcül trafik kazalarının yüzde 84’ünden erkekler sorumlu. “Victimes et Citoyens” (Kurbanlar ve Vatandaşlar) derneği, Pazartesi günü ülke genelinde karayollarında yaşanan ölümcül trafik kazalarına dikkat çekmek için yeni kampanya başlattı: “Kadın Gibi Sür”

Fransa’da ölümcül trafik kazalarının yüzde 84’ünden erkekler sorumlu olduğu ortaya çıktı. Fransa’da “Victimes et Citoyens” derneği, yolların tehlikelerine dikkat çekmek amacıyla yeni bir bilinçlendirme kampanyası başlattı. Kampanya, özellikle kadın sürücülerin daha güvenli olduğunu vurgulayarak, cinsiyetçi önyargıları yıkmayı hedefliyor.

“Kadın gibi araba kullan”

Kampanya, “Kadın gibi araba kullan” sloganıyla sürücülerin tehlikelere karşı daha bilinçli olmalarını sağlamayı amaçlıyor. Bu sloganın altında yatan gerçek ise kadın sürücülerin ölümcül kazalarda erkeklere göre daha az rol aldığı ve daha güvenli sürüş alışkanlıklarına sahip olduğudur.

Onclick Popunder

Ölen sürücülerin yüzde 88’i erkek

Ulusal Bakanlıklar Arası Yol Güvenliği Gözlemevi’nin (ONISR) verilerine göre, kazaya karışan alkollü sürücülerin %93’ü erkek, ölen genç sürücülerin ise %88’i erkek. Ayrıca ONISR verilerine göre, ölümcül kazaların yüzde 84’ünün erkeklerden kaynaklanıyor. Victimes et Citoyens derneği,  bu istatistikler, kadınların sürüş konusunda daha dikkatli olduğunu ve daha az risk aldığını söylüyor.

Amaç ölümcül kazalara dikkat çekmek

Kampanyanın amacı, erkek sürücülerin de kadınlar gibi daha güvenli ve dikkatli sürüş alışkanlıklarını benimsemelerini teşvik etmek olduğunu söyleyen dernek yöneticileri, bu şekilde, trafik kazalarının ve ölümlerin önlenmesine katkıda bulunulması hedeflendiğini bildirdi.

YASAL UYARI: Bu haberin yayın hakkı www.arti33.com sayfasına aittir. Fransa hariç haberin linki kaynak gösterilerek paylaşılabilir.

Tüm gelişmelerden haberdar olmak için Artı33’ü Facebook @arti33com, Twitter @haberarti33 ve Instagram’da @haberarti33 takip edin…

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz