Avrupa’da Türk hastanesi açılacak!

Reklam

Medicana Grubu İzmir’in ardından 95 milyon dolarlık yatırımla Ataşehir’de yeni bir hastane açmaya hazırlanıyor. İstanbul’da iki yeni hastaneyi daha devreye almayı planladıklarını belirten Medicana Grup Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Hüseyin Bozkurt, “Bu yatırımların ardından hedefimiz yurtdışında hastane açmak. Radarımızda Avrupa, Afrika ve Türk cumhuriyetleri var. Ancak Avrupa’dan başlamak istiyoruz” dedi.

Son dönemlerde yaptıkları hastane yatırımlarıyla dikkat çeken Medicana Grubu, İzmir’in ardından Ataşehir’deki hastanesini de devreye almaya hazırlanıyor. İzmir’deki hastaneleri için 110 milyon dolar yatırım yaptıklarını ifade eden Medicana Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Hüseyin Bozkurt, Ataşehir’deki yatırımın ise yaklaşık 95 milyon dolar olduğunu belirtti.

Bir grup gazeteciye konuşan Hüseyin Bozkurt, sözlerini şöyle sürdürdü: “Şu anda en önemli planımız yurtdışına açılmak. Çok yakın zamanda yurtdışında Türk hastanelerini görmeye başlayacağız. Bu hastanelerin arasından Medicana’nın da olmasını istiyoruz. Adımlarımızı bu yönde atıyoruz.”dedi. İlk başta ise hedeflerinin Avrupa’ya hastane açmak olduğunu söyledi.

Gurbetçi ve yabancı hastaların payı çok büyük

Türkiye’ye gelip tedavi olan yabancı hastalar konusunda da bilgi veren Bozkurt, “Yeni açılan hastanelerimiz yabancı hasta konusunda da iddialı. Hastanelerimizin sağlık turizminde de önemli bir merkez olacağını düşünüyoruz. Ataşehir’deki hastanemizde ciromuzun yüzde 50’sinin yurtdışından gelen hastalardan elde edileceğini düşünüyoruz. Burada bir hizmet ihracı söz konusu. İstanbul’da açacağımız 2 yeni hastaneyle birlikte grubun total cirosu içinde yabancı hasta payını yüzde 20-25’lere çıkarmayı düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.

Hürriyet

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz