Bodrum’da deniz sezonu başladı plaj ücreti: 10 bin Euro!

Reklam

Muğla’nın Bodrum ilçesinde, deniz sezonu başlarken, plajlarda istenilen özel locaların fiyatı 10 bin Euroya kadar çıkıyor.

Dünyanın en önemli turizm merkezlerinden biri olan Bodrum’da yaz sezonunun başlamasıyla plaj ve otellerde hareketlilik başladı. Farklı fiyat tarifeleriyle yerli ve yabancı turistlerin ağırlandığı Bodrum’da özel plajlara girişler 150 liradan başlıyor. Bu fiyat mekana göre artıyor. Özel plajlardaki locaların ise geçen sene yüksek sezonda 10 bin Euroya kadar çıkan fiyatlarının bu yıl da aynı olması bekleniyor.

Fiyat mekana göre artıyor

Bodrum Otelciler Derneği Başkanı Ömer Faruk Dengiz,” “Özel plajların girişte müşterilerine ilk başlarda 150 lira gibi bir kredi açıyor. Bu kredinin içerisine içecek ve yiyecek alınabiliyor. Ayrıca özel plajların işletmecileri bölgenin ve denizin temizliğinin sorumluluğunu da üstleniyorlar. Bazı plajlarda verilen hizmetin bedeli 1500 liraya kadar çıkıyor.

“Yeter ki doğru hizmet yapsınlar”

Yeter ki doğru hizmet yapsınlar. Geçen sene yüksek sezonlarda özel plajlardaki localara giriş ücretleri 10 bin Euroya kadar çıkmıştı. Bu rakam, plajdaki bir bölümün kapanması için verilen ücret.”

Dünyanın her yerinde yüksek, orta ve düşük fiyat uygulaması olduğuna da dikkati çeken Dengiz, “Bodrum’da her şey pahalı algısı oluşmamalı, algının hizmete ve müşteri memnuniyetine yönelmesi gerekiyor” değerlendirmesinde bulundu.

-Reklam-Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz