Bulgaristan gümrük memurları, Türkiye’den giden araçta 200 bin Euro değerinde para yakadı!

Reklam

Bulgaristan Lesovo gümrük memurları tarafından bir minibüsün fabrika boşuklarına gizlenmiş yaklaşık 200 bin Euro değerinde Ukrayna parası bulundu.

Lesovo gümrük yetkilileri, Moldova tescilli bir minibüste yaklaşık 200 bin Euroya eşdeğer olan beyan edilmemiş 7.840.000 Ukrayna Grivnası buldu. 21.02.2023 tarihinde Moldova vatandaşı SV isimli bir kişinin kullandığı, Türkiye’den gelen bir araç Lesovo gümrüğüne geldi. Gümrük kontrol alanında, sürücü ve minibüsteki beş yolcu da beyan edecek bir şeyleri olmadığını söyledi.

Beyan edecek paramız yok

Müfettişler, özel X-ray ekipmanı da dahil olmak üzere sonraki gümrük kontrolü sırasında araçta şüpheli yoğunluk bulunan alanları tespit etti. Yapılan kontrollerde minibüsün fabrika  boşluklarında ve sürücü koltuğunun yanındaki bir dolapta siyah naylona sarılı toplam 98 paket bulundu.

Onclick Popunder

Paralar paketlere sarılmış

Paketlerin Ukrayna banknot desteleri içerdiği ve beyan edilmemiş para biriminin toplam miktarının yaklaşık 201 bin Euroya eşdeğer 7.840.000 Ukrayna grivnası olduğu tespit edildi.

TD Mitnitsa Burgas’ta görevli gümrük müfettişleri, Yambol Bölge Savcılığının gözetiminde yürütülen bir ön yargılama süreci başlattı.

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz