Fransa’dan kendi TIR’ıyla yardım götüren gurbetçi Gülfem: “Yardım götürebilmenin heyecanıyla geldiğim için yolda korku hissetmedim”

Reklam

Fransa’dan Türkiye’ye 6 ülke geçip TIR’ına yüklediği yardım kolileriyle binlerce kilometre yol gelen Gülfem Zengin (24), yaşadıkları üzüntüyü tarif etmekte zorlandığını dile getirdi.

Depremin ilk günleri Fransa’da kimsenin bir şey yiyip içemediğini, herkesin yemekten bile utandığını dile getiren Gülfem Zengin, TIR’ıyla deprem bölgesine yardım götürmek istiyordu. Gülfem Zengin yardım edebilmek için birlik olabilecekleri bir dernek ararken, çoğunluğu Kahramanmaraşlı gurbetçilerden oluşan, Fransa’nın küçük bir köyünde yaşayan ve dernekte başkanlık yapan Gökhan Kaya ise yardımları Türkiye’ye götürecek bir TIR şoförü arıyordu. Yolları bir tesadüfle kesişen Gülfem Zengin ve Gökhan Kaya, binlerce kilometre öteden depremzede ailelere yardım götürmek için seferber oldu.

“İnsanların yardım çığlıklarını duyduğumu hissettim”

Günlerce Fransa’dan Türkiye için yardım götüren Gülfem Zengin, yollarda yıkılan evleri görünce çok kötü olduğunu ve uzun süre o şokun etkisinde kaldığını dile getirdi. “Bir ara yollarda sanki insanların yardım çığlıklarını duyduğumu hissettim” diyen Gülfem, deprem bölgesinde yaşadıklarını şu sözlerle anlattı:

Onclick Popunder

“Orayı görünce bir boşluğa düştüm”

“Gördüklerimin gerçek mi hayal mi olduklarını ayırt edemedim. Kendimi çok kötü hissediyordum. Kahramanmaraş’a geldiğimde, orayı görünce bir boşluğa düştüm. Ne hissedeceğimi ve ne düşüneceğimi bilmiyordum. Kafam resmen durmuş gibiydi. Çok büyük bir üzüntü içindeydim, aynı zamanda büyük bir boşluk içindeydim. Haberlerdeki gibi değildi, buraya gelince çok başka olduğunu görüyorsun.

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz