Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı: THY uçaklarında artık ‘Turkish Airlines’ kullanılmayacak

thy reklam
Reklam

Cumhurbaşkanı Erdoğan, global ölçekte “Turkish Airlines” olarak bilinen Türk Hava Yolları’nın da bu bağlamda isim değişikliğine gideceğini açıkladı. Erdoğan, “Artık Turkey yok Türkiye var” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ‘Türksat 5B Uydusu Hizmete Alma Töreni’nde konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, uydunun hizmete alınmasıyla televizyon yayıncılığı ve haberleşme kapasitesinin artırılacağını söyledi.

Türkiye Havayolları 

Cumhurbaşkanı, “Ülkemizi uluslararası alanda ‘Turkey’ olarak kullanılan ismini ‘Türkiye’ye çevirerek sembolik bir adım attık. Artık ‘Turkey’ yok ‘Türkiye’ var. Bundan sonra uçaklarımızın gövdesine ‘Turkish Airlines’ değil ‘Türkiye Havayolları’ yazacağız.

Türk Hava Yolları (THY) Genel Müdürü Bilal Ekşi, havayolu taşımacılığına ilişkin yeni gelişmeleri aktardı. Türk Hava Yolları’nın dünyanın 129 ülkesine sefer yaptığını ve bunun rekor olduğunu belirten Ekşi, “Dünyada en fazla ülkeye uçan havayolu ünvanına sahibiz. Bizden sonra gelen havayolu 99 ülkeye uçuyor. Dolayısıyla açık fark var. Pandemi şartlarında yine dünyada en fazla operasyon yapan, bizim hava yolumuz. Hem 2020’de hem 2021’de Avrupa’da en çok sefer yapan havayoluyuz” dedi.

-Reklam-Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz