Sırbistan’dan sonra şimdi de Bulgaristan! Türk sürücünün 1 milyon Euro’suna el kondu

Reklam

Bulgaristan Gümrük memurları, Almanya’dan Bulgaristan üzerinden Türkiye’ye giden bir otobüsün teftişi sırasında 1 milyon Euro’nun üzerinde olan beyan edilmemiş para buldu.

11 Haziran 2022’de Almanya’dan Bulgaristan üzerinden Türkiye’ye seyahat eden Türk plakalı bir otobüs kontrol noktasına geldi. Araçta bir Türk sürücüyle birlikte iki sürücü ve iki yolcu daha seyahat ediyordu. “Risk analizi” yöntemine göre, otobüs, sağ arka lastiğin çevresinde anormal yoğunluklar gösteren bir X-ışını da dahil olmak üzere kapsamlı bir gümrük muayenesinden geçirildi.

34 pakete saklanmış

Sonraki fiziksel kontrol sırasında, içinde farklı değerlerden Euro banknotları içeren 34 paketin gizlendiği özel olarak oluşturulmuş bir gizli bölme bulundu. Beyan edilmeyen para biriminin toplam tutarı, 1 milyon Euronun üzerinde olduğu belirlendi.

Haskovo Bölge Savcılığı – Svilengrad Bölge Departmanı nezaretinde soruşturma yapan bir gümrük müfettişi tarafından davayla ilgili hızlı işlemler başlatıldı.

Parayı saklamak için 500 Euro vermiş

N.T., 57 ve B.C., 50, Türk sürücüler hakkında dava açıldı. N.T.’nin gözaltına alındığı öğrenildi. B.C.’yi yanında taşıdığı parayı saklayabileceği bir yer sağlamaya ikna etti ve kendisine 500 Euro vereceğini söyledi. İki zanlı Haskovo Bölge Savcılığı’ndan bir savcının kararıyla 72 saate kadar gözaltında tutuldu.

Bulgaristan Gümrük memurları yakaladıkları Euroları videoya çekip sosyal medya hesaplarında paylaştı:

 

-Reklam-Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz