Dönüş yolunda yanlarında zeytinyağı götüren gurbetçi aileye 1700 Euro ceza kesildi!

Reklam

Türkiye’de tatilini yapan gurbetçi aileler yavaş yavaş yaşadıkları Avrupa ülkelerine dönüş yapmaya başladı. Gurbetçilere kesilen cezalar dudak uçuklattı.

Hollanda’ya dönüş yapan gurbetçi bir aile, skandal şekilde kesilen cezaları dekontları ile eş güdümlü deşifre ettiler. Ceza ödemek zorunda kalan gurbetçiler, yola çıkacak olanların çok dikkatli olmaları hususunda uyarılarda bulundu.

Haberutrecht.nl‘nin haberine göre, Türkiye’ye izine gidip dönen bir gurbetçi dönüş yolunda yaşadıkları zorlukları anlatarak şunları söyledi: “Sırp ve Hırvat’ta çok fazla denetim var. Dönüş yolundaki gurbetçiler süt ve süt ürünlerini ve zeytin ve zeytinyağı gibi şeyleri yanına almasın. Hırvatistan gümrük girişinde önümdeki arabaya 2.800 Euro ceza yazıldı. Nedeni ise, 13 kg yoğurt.

Onclick Popunder

6.5 litre zeytinyağı için 1.700 Euro ceza yazıldı

Bana 6.5 litre zeytinyağı için 1.700 Euro ceza yazıldı. İtiraz ettim ve itiraz ardından gümrük memurlarının vurdumduymazlığı ve savcının geç gelmesinden ötürü 23 saatim orada geçti.

Süt ve süt ürünlerini götürmediğimi dile getirerek hakkımı aradım ve sonuçta 500 Euro’ya düşürdüler. O sırada bir de 4 kardeşin arabasında bulunan 50 kg zeytin 25 kg peynir cezası 2.600 Euro idi. Onların itiraz etme zamanları olmadı; cezayı ödeyip devam ettiler.

Kaynak: haberutrecht.nl

-Reklam-Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz