Fransa’da kirada oturanlara müjde! Kira artışları yüzde 3,5’i geçemeyecek

Reklam

RMC ve BFMTV’ye konuşan Ekonomi Bakanı Bruno Le Maire, artışlarını bir yıl boyunca yüzde 3,5 ile sınırlamayı amaçlayan bir “kira kalkanı” kurulduğunu söyledi.

Fransa’da Satın Alma Güç Yasası’nın bir parçası olarak hükümet, 2023’ün ikinci çeyreğine kadar kira artışlarını yüzde 3,5 ile sınırlayacak bir konut “kalkanı” devreye soktu.

RMC ve BFMTV’de Ekonomi Bakanı, kira artış oranlarını ayrıntılı olarak açıklandı. Bruno, “Kiralar yüzde 3,5’le sınırla kalacak ve geçemeyecek, enflasyon oranıyla bakılacak olursa kiralar yüzde 4, yüzde 5, yüzde 6 olabilirdi. Gerçekten de Fransızlara garanti ettiğimiz bir kira koruma kalkanı olacak. Nitekim, kiraya verenler tarafından yetkilendirilen artışı belirleyen kira referans endeksi enflasyona endekslidir” dedi.

Onclick Popunder

Bence bu kira kalkanı herkes için en iyi uzlaşmadır

Ekonomi Bakanı, kiralar konusunda bir uzlaşma bulmanın gerekli olduğunu belirtti. “Birkaç hafta boyunca ev sahipleri, sosyal konutlar, tüketici dernekleri, ev sahipleri dernekleriyle görüştüm. Herkesin çıkarlarını dikkate almalıyız. Bu şekilde ilerleyebiliriz. Bence bu kira  kalkanı herkes için en iyi uzlaşmadır” diye ekledi.

-Reklam-Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz