Fransa’da 2 yıl önce taşındıkları köyde sürekli araçlarına zarar verilen Gümüşhaneli aile çaresiz kaldı!

0
2

Fransa’da 2 sene önce taşındıkları köyde sürekli arabalarına zarar verilen Gümüşhaneli Türk aile çaresiz kaldı. Bir araçları da içerisinde inşaat malzemeleriyle çalınan aile saldırıların yabancı oldukları için gerçekleştirildiğini iddia etti.

Başkent Paris’in kuzeyindeki 3 bin nüfuslu Andeville köyüne 2 yıl önce taşınan Gümüşhaneli Keskinoğlu ailesi, bu tarihten itibaren ırkçı saldırılara maruz kaldıklarını iddia etti. Bu süre içerisinde 6 kez araçlarına zarar verilen, bir kez de inşaat malzemesi yüklü araçları çalınan aile, polise yaptıkları şikayetlerin de sonuçsuz kaldığını aktardı.

Yaşadıkları sıkıntılı süreçle ilgili Artı33’e konuşan 3 çocuk annesi 32 yaşındaki Tutiya Keskinoğlu, polise yaptıkları her başvuru sonrası araçlarına yönelik yeni bir saldırı gerçekleştirildiğini söyledi.

Her şikayette yeni saldırı iddiası

İlk şikayette araçlarının sol tarafını çizip farı kırdıklarını söyleyen Keskinoğlu, ikinci şikayette iş arabasının camını kırdıklarını, üçüncü şikayette ön kaportasını ezip üzerine boya döktüklerini söyledi.

Daha sonra yaptığı yeni bir şikayette de iş arabasının içinde inşaat malzemeleriyle birlikte çalındığını aktaran çaresiz kadın, sonunda gittikleri Belediye Başkanından da elleri boş döndüklerini söyledi. Belediye Başkanı’nın kendilerine ‘Memun değilseniz taşının’ önerisinde bulunduğunu iddia etti.

Çaresiz kaldık!

Kendisinin 5 aydır işsiz, eşinin de inşaatta çalıştığını kaydeden Tutiya Keskinoğlu, çaresiz kaldıklarını söyledi. Bu noktada konsolosluk yetkililerinin hukuki olarak kendilerine destek vermesi isteğinde bulundu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here