Fransa’da 2,5 milyon kişi tükenmişlik sendromu yaşıyor!

Reklam

Fransa’da Yüksek Sağlık Otoritesi, tükenmiş sendromu yaşayanların sayısının her geçen gün arttığını ve bu rakamın 2,5 milyona ulaştığını bildirdi. 

Fransa’da tükenmişlik sendromu, iş hayatındaki yoğun çalışma ve stresle birlikte giderek artan bir sorun haline geldi. Fransız Yüksek Sağlık Otoritesi tarafından yapılan çalışmaya göre, ülkede 300 bin ila 2,5 milyon kişi tükenmişlik sendromu yaşıyor.

Fransız Yüksek Sağlık Otoritesi (HAS) tükenmişlik sendromunun sadece iş stresinden kaynaklanmadığını aynı zamanda duygusal ve zihinsel boyutlarının da önemli olduğunu açıkladı.

Onclick Popunder

Semptomlar ne için? kitabının yazarı psikiyatrist Dr. Patrick Lemoine, “Tükenmişlik sendromunun en iyi  iyi ilacı çalışmayı bırakmak ve dolayısıyla dinlenmektir” diye açıklıyor.

Tükenmişlik sendromuna karşı neler yapılabilir 

  • Gün içinde kısa aralar verin.
  • Ailenizle, arkadaşlarınızla vakit geçirin.
  • İşin size uygun olup olmadığını gerçekçi olarak değerlendirin. Uygun olmadığını düşünüyorsanız alternatifler arayın. Severek yapabileceğiniz, ilgi alanınıza daha uygun bir işte çalışıp çalışamayacağınızı araştırın.
  • Spor yapın. İnsanlar yoğun olduklarında ilk vazgeçtikleri şey spordur, oysa düzenli spor stresle başa çıkmanızı kolaylaştırır. Akşam yürüyüşüne çıktığınızda faydalarını hemen görürsünüz, ertesi gün bedeniniz ve ruhunuz dinlenmiş olur.
  • Yeterli miktarda, en az 7-8 saat uyuyun.
  • Hafta sonlarını dinlenmeye ayırın.
  • Sağlıklı beslenin. Bol sebze ve meyve tüketin. Yoğun çalışma temposu beslenme düzenini bozar.

YASAL UYARI: Bu haberin yayın hakkı www.arti33.com sayfasına aittir. Fransa hariç haberin linki kaynak gösterilerek paylaşılabilir.

Tüm gelişmelerden haberdar olmak için Artı33’ü Facebook @arti33com, Twitter @haberarti33 ve Instagram’da @haberarti33 takip edin…

 

 

 

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz