Üniversite öğrencisi Türk kızına ırkçı saldırı: “Kahrolsun yabancılar”

Reklam

Almanya’da üniversite okuyan 24 yaşında Türk kızı Şüheda ırkçı saldırının kurbanı oldu. Polis ekipleri her yerde ırkçı saldırganı arıyor.

Almanya’nın Bonn kentinde yaşayan 24 yaşındaki üniversite öğrencisi Şüheda Bilici, kütüphaneden çıkıp babasının işyerine giderken ırkçı saldırı kurbanı oldu. Otobüsten indikten sonra kendisini takip eden birinden önce ırkçı hakaretler işiten Şüheda’nın ardından başörtüsü çekildi. Genç kız keskin bir cisimle vücudunun çeşitli yerlerinden yaralandı.

“Kahrolsun yabancılar. Kahrolsun başörtüsü”

Yaşadıklarını SABAH‘a anlatan Şüheda, “Kütüphaneden çıktıktan sonra otobüse bindim ve saat 21.30 civarı Tannenbusch durağında indim. Arkamdan biri çok düzgün Almancayla ‘Kahrolsun yabancılar. Kahrolsun başörtüsü’ diye hakaret etti. Etrafta kimse yoktu. Hızlı adımlarla yürümeye başlamışken başörtümü çekti” dedi.

Onclick Popunder

Saldırgan bulunamadı

Saldırı sonrası babasına ve polise haber verdiğini ifade eden Şüheda, “Altı polis ekibi etrafta saldırganı aradı ancak bulamadı. Saldırgan 40-45 yaşlarındaydı. Yüzünde belirgin bir ben vardı. Polis robot resim de çizdi. Bu ırkçının bir an önce bulunmasını istiyorum. Psikolojik destek almaya başladım” diye yaşadıklarını anlattı.

Kaynak: Sabah

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz