Fransa’da 399 euroluk televizyon yanlışlıkla 30 Euro’ya satılınca izdiham çıktı

Reklam

Fransa’da bir market 399 euroluk televizyonları yanlışlıkla 30,99 euro etiketi ile satışa sundu. Fiyatı gören müşteriler televizyonlara hücum ederken, market televizyonları satmadı ve ortalık karıştı.

Fransa’nın Montpellier kentide bulunan Geant Casino adlı süpermarket, 399 euroluk televizyonlara 30,99 euro etiket basarak satışa sundu. Müşteriler fiyatı görünce televizyonlara hücum etti fakat kasada fiyatın yanlış yazıldığı anlaşıldı.

Geçtiğimiz gün yaşanan olayda, müşteriler ucuz televizyonu görünce hemen satın almak istedi. Bazı kişiler iki üç tane televizyon satın almak isterken, kasada fiyatın yanlış yazıldığı söylendi. Markette çalışanlar, etiketlerde yanlışlık olduğunu ve bu fiyattan satamayacaklarını söyledi. Müşteriler bu duruma tepki göstererek, “O sizin sorununuz, madem bu fiyatı koydunuz, 30,99 eurodan satacaksınız.” dedi.

-Reklam-

Mağaza çalışanları müşterilerin kasadan ayrılmaması sonucunda olayı polis ekiplerine bildirdi. Olay yerine gelen ekipler müşterileri dağıtarak süpermarketi boşalttı.

Müşteriler haklı mı?

Yasalara göre yanlış etiketli ürünlerden mağaza sorumludur ve ürün etiket fiyatına satılmalıdır. Fakat bu olaydaki gibi durumlarda, hata ‘bariz’ ise kurumun ürünü düşük fiyattan satmama hakkı var.

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz