Fransa’da ailelere 150 Euro yardım, her çocuk başına 100 Euro

Reklam

Fransa’da Cumhurbaşkanı Macron, konut yardımı ve RSA alan ailelere 150 Euro yardım yağılacağını açıkladı. Bu yardımın her çok başına 100 Euro artırılacağını duyurdu. 

Aylar sonra bu akşam halka hitap eden Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ev yardımı APL ve RSA alan ailelere bir sefere mahsus 150 Euro yardım yapılacağını açıkladı. Cumhurbaşkanı yardımın çocuk başına 100 Euro artırılacağını açıkladı.

Macron, salgın sonrası işsizlerin sayısının arttığını ve hiçbir geliri olmayanlara ödenen RSA alanların sayısının arttığı yönündeki soruya cevap verdi. Cumhurbaşkanı salgının en fazla orta gelir seviyesine sahip aileleri vurduğunu belirterek, bu kesimin mağduriyetini gidermek için çalıştıklarını aktardı. Cumhurbaşkanı, RSA ve av yardımı APL alanlara bu sürede 150 Euro yardım yapılacağını açıkladı. Cumhurbaşkanı bu yardımın her çocuk başı 100 Euro artırılacağını bildirdi.

Ayrıca Cumhurbaşkanı fakirlikle mücadele için işe dönerek yoksullukla mücadele edilmesi gerektiğini kaydetti.

Cumhurbaşkanı, Ile de France’ın yanı sıra Grenoble, Lille, Lyon, Aix-Marseille, Rouen, Toulouse, Montpellier bölgelerinde akşam 21’den sabah 6’ya kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildiğini duyurmuştu.

Macron açıkladı: Fransa’da birçok şehirde yeniden sokağa çıkma yasağı ilan edildi

Tüm gelişmelerden haberdar olmak için Artı33’ü Facebook @arti33com, Twitter @haberarti33 ve Instagram’da @haberarti33 takip edin…

Yasal Uyarı! Arti33 İçerikleri Kaynak Gösterilmeden Alıntı Yapılamaz, Kanuna Aykırı Ve İzinsiz Olarak Kopyalanamaz.

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz