Macron açıkladı: Fransa’da birçok şehirde yeniden sokağa çıkma yasağı ilan edildi

Reklam

Fransa’da bu akşam konuşan Cumhurbaşkanı Macron, Ile de France olmak üzere, Aix-Marseille, Lyon, Montpellier, Lille, Rouen, Grenoble ve Toulouse’da yeniden akşam 21 ile sabah 6 arası sokağa çıkma yasağı ilan edidldiğini duyurdu.

Fransa’da aylar sonra yeniden televizyonda halka hitap eden Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron maksimum bölge ilan edilen birçok şehirde cumartesi gece yarısından itibaren sokağa çıkma yasağı ilan edildiğini açıkladı. Cümhurbaşkanı Macron, ülke genelinde “acil sağlık durumu” ilan edildiğini duyurdu. Macron, yasakların uygulanacağı şehirlere de açıklık getirdi.

Sokğa çıkma yasağı ilan edilen şehirler

Cumhurbaşkanı, Ile de France’ın yanı sıra Grenoble, Lille, Lyon, Aix-Marseille, Rouen, Toulouse, Montpellier bölgelerinde akşam 21’den sabah 6’ya kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildiğini duyurdu. Yasağın 4 hafta boyunca devam edeceğini duyurdu.  Yasağın cumartesi gecesi saat 12’de başlayacağını açıkladı.

Acil durumlar için sokağa çıkanların da yanlarında belge taşımaları gerektiğini kaydetti.

Kapatıldılar

Cumhurbaşkanı bu bölgelerde, tüm restoranlar, barlar, tiyatrolar ve sinemalar gibi tüm etkinliklerin kapatılacağını duyurdu.

Virüs Fransa’nın her yerinde

Macron yaptığı açıklamada, “Acil durumlarımız, sağlık sistemimiz, eskisinden daha endişe verici bir durumda. Mart ayında, virüs Grand Est bölgesindeydi. Bugün virüs Fransa’nın her yerinde. ifadelerini kullandı.

Tüm gelişmelerden haberdar olmak için Artı33’ü Facebook @arti33com, Twitter @haberarti33 ve Instagram’da @haberarti33 takip edin…

Yasal Uyarı! Arti33 İçerikleri Kaynak Gösterilmeden Alıntı Yapılamaz, Kanuna Aykırı Ve İzinsiz Olarak Kopyalanamaz.

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz