Macron: Kurallara uymayana 135 Euro ceza var! Aile arasında da maske takın

Reklam

Fransa’da Cumhurhurbaşkanı Emmanuel Macron bu akşam yaptığı açıklamada, kurallara uymayanlara verilecek cezalara açıklık getirdi. 

Cumhurbaşkanı Macron yaptığı açıklamada, toplu ulaşım araçlarının işleyişinin aynen devam edeceğini duyurdu. Bölgeler arası ulaşımın da aynne devam edeceğini belirterek, “Tatile gitmeyi engelemiyozur. Ancak bu haftalarda ve gelecek haftalarda kurallara uymalarını talep ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Macron, tüm davranışları sınırlandıramayacaklarını da belirterek vatandaşların aile arasında da maske takmasını önerdi.

Kural ihlalini tekrarlayanlara 1500 Euro ceza verilebilecek

Satt 21’den sonra dışarı çıkanların eskiden olduğu gibi izin belgesi taşımaları gerekeceğini söyleyen Cumhurbaşkanı, dolaşım kısıtlaması olmadığını ancak yasağın uygulandığı saatler için geçerli bir neden gösterilmesi gerektiğini aktardı. Cumhurbaşkanı yasağa uymayanlara da ilk seferde 135 Euro, kural ihlalinin tekrarlanması durumunda ise 1500 Euro ceza kesileceğini açıkladı.

Macron açıkladı: Fransa’da birçok şehirde yeniden sokağa çıkma yasağı ilan edildi

Cumhurbaşkanı, Ile de France’ın yanı sıra Grenoble, Lille, Lyon, Aix-Marseille, Rouen, Toulouse, Montpellier bölgelerinde akşam 21’den sabah 6’ya kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildiğini duyurmuştu.

Tüm gelişmelerden haberdar olmak için Artı33’ü Facebook @arti33com, Twitter @haberarti33 ve Instagram’da @haberarti33 takip edin…

Yasal Uyarı! Arti33 İçerikleri Kaynak Gösterilmeden Alıntı Yapılamaz, Kanuna Aykırı Ve İzinsiz Olarak Kopyalanamaz.

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz